Cėsis – Sigulda – Ryga-Jurmala

Nauja kelionė

85,00 €

Birželio 12 d. 6val. ryte švykstame iš Lietuvos. 12val. atvykstame į Cėsį,  kur susipažinsime su didžiausios Baltijos šalyse kalavijuočių statyta pilimi.  Cėsio viduramžių pilis buvo vienas iš pirmųjų mūrinių įtvirtinimų, kuriuos senojoje Latvijos teritorijoje pastatė kryžiuočiai. Laiko tėkmei atsispyręs ir išlikęs pilies pastatų ansamblis laikomas monumentaliu architektūros paminklu, atspindinčiu Livonijos periodo statybos tradicijas ir meno stilių. 13 val. atvykstame į Siguldą. Keliamės lyno keliu, apžiūrime Krimuldos ir Siguldos pilis, Gutmanio olą, sužinome Turaidės Rožės istoriją, 15val. lankome XIII a. Turaidės pilį, kadaise priklausiusią Rygos vyskupui.

Nakvynė netoli Siguldos

Birželio 13 d. 8val. pusryčiai. Vykstame į Latvijos sostinę Rygą, kur 10 val. keliaudami vingiuotomis, akmenimis grįstomis gatvelėmis, klausysimės įstabių gido pasakojimų, galėsime pajausti senamiesčio dvasią. Senos gotikinės bažnyčios, kurias statė Rygos įkūrėjai, viduramžių pastatai senamiestyje, subtilus Art Nouveau, taip pat medinė architektūra padaro Rygą architektūros perlu. Ekskursijos metu susipažinsime su 1997 m į UNESCO įtrauktomis miesto pažibomis: Rygos pilimi ir gynybine siena, parako bokštu ir Švedų vartais, Domo katedra ir vienuolynu, „Trijų brolių“ namais, Rotušės aikšte, „Juodagalvių“ pirklių gildijos namais, Šv. Jokūbo bažnyčia, Didžiąja ir mažąja pirklių gildijomis, Šv. Petro bažnyčia.

Po pietų važiuojame į Jurmalą. Jurmala nuo seno garsėja švelniu klimatu, jūra, sveiku oru, medicininiu dumblu ir mineraliniais vandenimis. Jurmalos miestas – tai smulkių kurortų juosta: Kemeri, Jaunkemeris, sLoka, Kauguri, Vaivari, Asari, Melluži, Pumpuri, Jaundubulti, Dubulti ir t.t. Ypatingo patrauklumo Jurmalai suteikia 32 km ilgio balto smėlio paplūdimys, platūs pušynai ir natūrali miesto riba – Lielupės upė. Jurmaloje sėkmingai sugyvena paeito šimtmečio pradžioje pastatyti mediniai vasarnamiai ir šiuolaikiniai pastatai.  Laisvas laikas prie jūros.

Nakvynė Jurmaloje

Birželio 14d. Poilsis prie jūros Jurmaloje. 15 val. atvykstame į Engurės krašte, Smardes apylinkėse esantį poilsio kompleksą „Valguma pasaulyje“, kur įkurtas „BASŲ KOJŲ PARKAS“. Šią idėją viena šeima parsivežė iš Vokietijos. Panašių parkų yra Austrijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje. Prie įėjimo į patį parką stovi didžiulė žmogaus pėdos skulptūra su pažymėtais nerviniais centrais, su kuriais jie yra susiję. Nusimovę batus, leisimės į 1,5 val. trukmės žygį specialiai įrengtu taku. Šiuo keliu keliaujame per žvirgždą ir smėlį, per didelius ir mažus akmenis, atkarpose rasime eglių ir pušų kankoriežių, bus tarpai net ir iš vyno butelių kamščių ir kakavos pupelių. Po pasivaikščiojimo šiuo taku, pilni įspūdžių, gerų emocijų, visi sveiki ir truputėlį pavargę, sėdamės į autobusą ir leidžiamės  į kelionę namo.

Kelionės kaina: 85 Eur/asm, kai grupėje 26 moksleiviai ir 2 mokytojai.

Į kainą įskaičiuota:
kelionė patogiu autobusu;

2 nakvynės viešbutyje su vienais pusryčiais;
ekskursinė programa.

Papildomiems objektams reikia turėti: ~ 15-20 Eur .

Turaidės pilis: 1,15 Eur moksleiviams, gidas 14,23 Eur grupei (rusų k., trukmė 1,5 val.)

Lynų kelias: 12 Eur/asm

Gidė Rygoje 60 Eur grupei (2val. lietuvių k.)

Basų kojų parkas 5 Eur/asm

Parašyti atsiliepimą

Cėsis – Sigulda – Ryga-Jurmala

Cėsis – Sigulda – Ryga-Jurmala