Tervetė – Saldus - Kuldyga - Venspilis

Nauja kelionė

85,00 €

1 DIENA  Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos.  Visai šalia Lietuvos- Latvijos sienos įsikūręs  Tervetės parkas* - nuostabi vieta pasidžiaugti įvairių pasakų herojais.  Mūsų laukia didžiulis pasakų parkas bei nykštukų miškas. Keliaudami patirsime daugybę nuotykių, apžiūrėsime mažus namelius, dirbtuves, galėsime viską išbandyt ir paliesti. Tervetėje sutiksime gyvąją raganą bei nykštukų tėtį su mama, kurie aprodys savo karalystę. Toliau vyksime į saldžiausią miestą Latvijoje – Saldus. Tai medaus lašelis Kuržemėje. „Saldus Gotina“ saldainių fabrike* ragausime ir gaminsime šiuos saldėsius. Toliau vykstame į Kuldygą – Kuržemės širdį, žavinčią savo istorine atmosfera. Kuldyga išsidėstęs Ventos ir Aleksupitės upiu santakoje. Tai vienas gražiausių Latvijos miestų su išlikusiais VIII – XIX a. namais. Užsuksime į skulptūrų parke įsikūrusį miesto muziejų, statytą ant Livonijos pilies liekanų. Čia susipažinsime su miesto istorija. Savo interjeru žavi ir katalikiška Šv. Trejybės bažnyčia bei Liuteronų Šv. Kotrynos maldos namai. Pasigrožėsime įspūdingais Ventos upės kriokliai bei Kuldigos plytiniu tiltu. Pakeliui link Ventspilio apie 17.00 val. užsuksime į Užavos alaus daryklą* ir paskanausime čia gaminamo dviejų rūšių "gyvo" alaus. Vakare išvykstame link Ventspilio. Nakvynė viešbutyje.

 

2 DIENA  Po pusryčių ekskursija po Venspilį - miškų apsuptas miestas, išpuoštas gyvų gėlių skulptūromis ir įstabiais fontanais. Tai stambus prekybos uostas, įsikūręs prie. Apžiūrime senąją Livonijos pilį, Ventspilio Istorijos muziejų, ekspoziciją po atviru dangumi, skirta jūrinei žvejybai su įvairiais žvejybos įrankiais, valtimis, vėjo malūnu ir geležinkeliu. Vykstame į šiauriausią Kuržemės tašką - Kolkos Ragą, nuo kurio prasideda Rygos įlanka. Pasivaikščiojimas prie jūros. Jūros panorama pasigrožėsime ir iš senojo Slyterės švyturio apžvalgos aikštelės. Apie 13.30 val. ekskursija po legendomis apipintą Dundagos pilį*. Tai didžiausia XIII amžiuje Šiaurės Kuržemėje pastatyta pilis su uždaru kiemu, vartais su bokštu ir 2-3 metrų storio sienomis. Pilį, namų ūkio poreikiams, pastatė Rygos Domsko kapitula. Vėlesniais amžiais pilis buvo tvirtove, dvarininkų gyvenamuoju pastatu. Muziejaus darbuotoja papasakos, kieno paslaptingi žingsniai aidi tamsiuose pilies koridoriuose ir kaip režisieriaus P. Faimano filmo "Krokodilas Dandis" herojus susijęs su Dundagos pilimi.Šiuo metu dvaro pagalbinėse patalpose įsikūrusi pieno perdirbimo bendrovė, kurios produkciją (kietieji ir minkštieji pieno sūriai, jogurtas) degustuosime pilies salėje. Ekskursinę programą po svetingą Kuržemės kraštą užbaigsime vyno degustacija pas vietinį vyndarį, netoli Talsi miesto. Vykstame link namų. Vėlai vakare grįžtame į Plungę.

 

Kelionės metu yra nuvažiuojama apie 700 km. 

 

Kelionės kaina: 85 EUR

Į kainą įskaičiuota:
• kelionė patogiu autobusu;
• 1 nakvynė turistinės klasės viešbutyje su pusryčiais;
• grupės vadovo - gido paslaugos;
• ekskursinė programa.

Į kelionės kainą neįskaičiuota.

-          Tervetės parkas 4 EUR suaugusiam, 3 EUR moksleiviams, studentams, iki 7 metų amžiaus vaikams įėjimas nemokamas, apžvalgos bokštas – 1 EUR, pasakų siaurukas – 1 stotelė 0,75 EUR;

-          Saldus Gotina saldainių degustacija 2,5 EUR;

-          Užavos alaus degustacija 4EUR;

-          Pyrago degustacija Dundagoje 5,55 EUR suaugusiam, 4,05 EUR moksleiviams;

-          Vyno degustacija Talsi miestelyje 5 EUR.


Pastabos:
draudimas už papildomą mokestį 5 EUR;
kelionės metu vairuotojų darbo ir poilsio režimą apsprendžia Europos Sąjungos priimti reglamentai;
agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą

Parašyti atsiliepimą

Tervetė – Saldus -  Kuldyga - Venspilis

Tervetė – Saldus - Kuldyga - Venspilis