VOKIETIJA: HARCO KALNAI - FALKENSTEIN HARC - KVEDLINBURGAS - WERNIGORODE - GOSLARAS

Nauja kelionė

230,00 €

1 DIENA. 2.00 val. išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lietuvą, Lenkiją. Trumpas sustojimas pavalgymui. Kelionė per Lenkiją. Nakvynė viešbutyje VokietijosLenkijos pasienyje.

2 DIENA.Pusryčiai. Vykstame (apie 275 km) į Harco kalnų pietrytinėje dalyje Vokietijoje besidriekiantį Selkės slėnį. Tik įvažiavus į Harcą, užvaldo raganiškos šventės dvasia – iš visų pusių ant namų stogų, elektros stulpų, gėlynuose ir ant tvorų puikuojasi vietinių gyventojų su išmone padarytos raganaitės. Apie 14 val. atvykstame į miestelį Falkenstein Harz, kuris pavadinimą gavo dėl aukštai virš miestelio stūksančios Falkensteino pilies. Palikę autobusą kalnų papėdėje, kopiame pėstute ar važiuojame arkliuku* (2 km) į įspūdingąją Falkensteino pilį, kuri tituluojama geriausiai išsilaikiusi 12 a. pilis Vokietijoje*.  Gidas papasakos pilies istoriją, pakvies pasižiūreti pilyje auginamų plėšriųjų paukščių pasirodymo, apsilankyti pilies užeigoje „Kreivi vartai“ ir paskanauti viduramžiškų viralų, kurių paragavus, atsiranda fantastiškas pojūtis – noras skristi. Apie 17 val. vyksime (30 km) į Kvedlinburgo miestą (Quedlinburg*), kuris įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašus. Jo senamiestis – vienas didžiausių Vokietijoje. Čia 1300 išlikusių fachverkinio stiliaus namų. Kvedlinburgo vienuolyno analuose pirmą kartą paminėtas Lietuvos vardas (tai buvo pirmas Lietuvos vardo paminėjimas rašytiniuose šaltiniuose). Apžiūrėsime senamiesčio turgaus aikštę su rotuše, Hanzos miesto simbolio Rolando statulą, Šv. Benedikto bažnyčią, vingiuotomis gatvelėmis kilsime į pilies kalną, kur aukštai virš miesto stovi Šv. Servacijaus bažnyčia bei lietuviams taip reikšmingi moterų vienuolyno pastatai. Iš aukštai nužvelgsime miestelio panoramą.  Vingiuotomis miesto gatvelėmis leisdamiesi nuo pilies kalno, užsuksime į istorinį Kvedlinburgo bravorą Lüdde paragauti vietinio alaus. Harco kalnų keliais vykstame į nakvynę viešbutyje.

 3 DIENA. Pusryčiai. Vykstame į Harco peru vadinamą spalvingiausią šio kalnyno miestelį Werningerode.  Geležinkelio siauruku* 9:40 val. kylame(34 km - 1,5 val.) į aukščiausią Harco kalnyno viršukalnę Brocken (1142 m). Tai kalnas kur vieną kartą metuose, Valpurgijos naktį, suskrenda viso pasaulio raganos pasikrauti jėgų blogiems darbams. Aplankome Brockeno muziejų priliečiame akmenį žymintį pačią aukščiausią viršukalnės vietą, praeiname meterologijos stotį, botanikos draustinį, stabtelime prie velnio sakyklos ir , jei tik nebus rūko, gėrimės apylinkių fantastiškais   vaizdais. 12:21 val. siauruku griztame i Werningerode. Trumpas pasivaikščiojimas miestelio gatvėmis: viduramžiška rotušė, Geradarių šulinys, vakarinis miesto sienos bokštas, Mikalojaus aikštė. Aukštai virš kitų miesto iškilusi Werningeroder grafų pilis*, dėl savo grožio vadinama Harco Neuschwahnsteinu. Nuo pilies terasos atsiveria puikus vaizdas. Įrengtame pilies muziejuje pristatoma 19 a. didikų buitis, paveikslų ir ginklų kolekcija.Laisvas laikas isigyti  lauktuvems ir  garsiajam raudonųju žolelių likeriui„Schierker Feuerstein/ Šyrkės ugninis akmuo“. Užpiltinės simbolis – velnias, besipuikuojantis savimi, kuris matyt ir padiktavo receptūrą vietiniam vaistininkui Willy Drube. Pageidaujant galima apsilankyti Harco baumkuchenu kepykloje. Nakvyne viešbutyje.

4 DIENA. Pusryčiai. Vykstame į tūkstančio metų istoriją turintį Goslaro miestą, kuris kartu su greta stūgsančiu kalnu Rammelsberg įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašus. Ekskursija pėsčiomis senamiesčiu, kuris tarsi suskirstytas į tris teritorijas: imperatoriškoji, turtingoji pirklių ir amatininkų ir skurdžioji kalnakasių. Matysime kunigaikščio rūmus Kaizer pfalz* ir iki mūsų dienų išlikusį Šv. Simono ir Judo didingos bažnyčios įėjimą, kunigaikščio remiamą špitolę*, per Gosos upeliūkščio tiltelį perėję matysime miesto malūną, turgaus bažnyčią ir turgaus aikštę su rotuše ir išlikusius turtingų gildijų namus, 12 val. klausysimės miesto laikrodžio muzikos ir stebėsime iš jo išnyrančių lėlių pasirodymą, pasakojantį Rammelsbergo kalnakasybos istoriją. Gėrėdamiesi didingais ir spalvingais pirklių namais, eisime į kalnakasių rajono pagrindinę aikštę. Laisvas laikas. Apsilankysime daugiau nei 1000 metų apylinkes garsinusinoje ir turtingiausioje Rammelsbergo rūdų kasykloje*. Jų techninį istorinį paveldą, sukauptą per šimtmečius, saugo UNESCO. Apžiūrime istorines šachtas, sužinome, kokiomis sąlygomis dirbdavo kasėjai ir jų pagalbininkai, išgaudavę sidabrą, auksą, cinką, šviną ir kitus metalus - iš viso per 30 milijonų tonų. Atsisveikiname su mįslinguoju Harcu ir vykstame Lenkijos link. Pakeliui uzsukame i Fallerslebena, kur  gime Hofmanas von Falersleben garsiojo Vokieciu himno autorius: "Deutschland Deutschland uber alles....", kur stovi  Fallerslėbeno pilis (Schloss Fallersleben), o greta jos išlikusiame senąjame Falerslėbeno alaus daryklos pastate šiandien turistų pamėgta aludė. Dalinsimės įspūdžiai, ragausime tradicinių vokiškų patiekalų ir nuotaiką palaikysime ragaujant Fallerslėbeno alaus rūšis senovinėje stilingoje aplinkoje… Kelionė per Vokietiją Lenkijos link (300km). Nakvynė viešbutyje Lenkijoje.

 5 DIENA. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją - į Lietuvą.

KELIONĖS KAINA -   230 Eur

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 *Transporto išlaidos;

*Kelionės vadovo paslauga, ekskursinė programa;

*Keturios nakvynės su pusryčiais viešbutyje;

*Organizacinės išlaidos.

 

PAPILDOMOS IŠLAIDOS:

 *Falkensteino pilis- 8 Eur;

*Servacijaus bažnyčia Kvedlenburge - 4,50 Eur (nuo 10 val. iki 18 val.);

* Werningerode pilis 8 Eur;

*Rūdų kasyklos - 12 Eur;

* Rumai Kaiser Pfalz Goslare

*Spitole Goslare

Pakilimas į Brockeno viršūnę į vieną pusę 41 EUR/asm. Į abi puses 82 EUR/asm. Brockeno Muziejus 3 EUR/asm

Lankomų objektų kainos bus tikslinamos.

Parašyti atsiliepimą

VOKIETIJA: HARCO KALNAI - FALKENSTEIN HARC - KVEDLINBURGAS - WERNIGORODE - GOSLARAS

VOKIETIJA: HARCO KALNAI - FALKENSTEIN HARC - KVEDLINBURGAS - WERNIGORODE - GOSLARAS