Paslaptingieji Balkanai

Nauja kelionė

595,00 €

Serbija – Makedonija – Kosovas – Albanija – Juodkalnija – Bosnija Hercogovina
2019 m. gegužės 16 – 26 d.

Smulkiau

1 Diena (05.16).1.30 val. nakties išvykstame iš Kauno nuo PC „MEGA“. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją.  Nakvynė  viešbutyje Park Hotel, Hokovce, Slovakijoje.

 

2 Diena (05.17).  7.00 val. Pusryčiai 8.00 val. Kelionė per Vengriją, Serbiją. Atvykstame į Serbijos sostinę Belgradą. Pažintis su miestu: Parlamento rūmai, Rotušė, arkivyskupo Šv. Savos cerkvė, Respublikos aikštė su Nacionalinio teatro rūmais ir nacionaliniu muziejumi, Kalemegdano parkas su Belgrado tvirtove, garsioji Knez Mihailova pėsčiųjų alėja Vykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyjeMotel Stari Hrast, Markovac, Serbijoje.


3 Diena (05.18)7.00 val. Pusryčiai 8.00 val. Kelionė per Serbiją. Trumpa pažintis su Makedonijos sostine Skopje ir Prizreno miestu, esančiuKosovo Respublikoje, išsidriekusiu prie Bistricos upės, Saro kalnų papėdėje. Senamiestyje daug bažnyčių ir mečečių, iš kurių žymiausia – XIV a. Bogorodica Ljeviška cerkvė ir XVI a. Sinan Pašos mečetė. Pasivaikščiojimas miesto simboliu tapusiu XVI a. akmeniniu tiltu. Nakvynė viešbutyje Prizren, Kosove.


4 Diena (05.19). 7.00 val. Pusryčiai 8.00 val. Vykstame į Albaniją. Aplankysime senovinę Krują su nepakartojama viduramžių prekybine gatvele ir puikiu etnografiniu muziejumi, esančiu pilyje. Norintys galės jį aplankyti*. Krujoje bus galimybė susipažinti su albaniška virtuve*. Vykstame į vieną seniausių Europos miestų Škoderį, įsikūrusį prie didžiausio Balkanuose Škoderio ežero, kur pamatysime didžiausią Balkanuose katalikų katedrą, naująją musulmonų mečetę ir stačiatikių cerkvę. Esant galimybei aplankysime Rozafos pilį*. Vakare atvykstame į Juodkalniją ir apsistosime netoli Albanijos sienos esančiame miestelyje, kur pakrantė, skirtingai nei daugumoje kitų Adrijos jūros pakrančių, yra smėlėta – ją dengia minkštas, tamsus, gydančiu efektu pasižymintis vulkaninis smėlis. Nakvynė viešbutyje.
Apartments Dalila, Ulcijn, Juodkalnijoje.

 

5 Diena (05.20)7.00 val. Pusryčiai. Išvyka į  Ostrogo vienuolyną*, į kurį traukia šimtai piligrimų ir ligonių, tikėdamiesi pasveikti išgėrę šventinto vandens iš vienuolyno šaltinio ar palietę XVII a. nuo turkų bėgusio ir vienuolyne įsikūrusio šv. Vasilijaus relikvijas. Tai vaizdingoje vietoje, 900 m aukštyje uoloje iškirstas aukštutinis Ostrog vienuolynas, kuris yra vienas svarbiausių pietų slavų dvasinių centrų. Pakeliui aplankome kalne įsikūrusį spalvingą vienuolyną Dajbabe, o grįžtant – Stary Bar*įtvirtinimusant Londša kalvos. Kadaise tai buvo ne tik gynybinis fortas, bet ir visa citadelė (t.y. mažas įtvirtintas miestas),kuriam vandenį tiekė 16 a. turkų pastatytas akvedukas. Senojo Baro tvirtovės teritorija didžiulė. Tikrai netrūksta kur palandžioti ir pasivaikščioti, o nuo gynybinių sienų atsiveria nuostabūs Adrijos jūros pakrantės peizažai.

Nakvynė viešbutyje. Apartments Dalila, Ulcijn, Juodkalnijoje.

 

 6 Diena (05.21).  7.00 val. Pusryčiai. Ekskursija po gražiausias Juodkalnijos vietas. Kelionė į senąją Juodkalnijos sostinę Cetinę – miestelį, prisiglaudusį kalnų papėdėje. Apžiūrime kunigaikščio Nikolos rūmus ir vienuolyną, kuriame saugoma Jono Krikštytojo ranka. Toliau vykstame į vieną gražiausių šalyje Lovčeno nacionalinį parką* ir kylame iki poeto, filosofo ir stratego Petaro II Petrovičiaus Njegošo mauzoliejaus (apie 1657 m v. j. l.) Jezerski kalno viršūnėje. Nusileidę žemyn vykstame įkalnų apsuptą, Kotoro įlankojeišsidėsčiusį, labiausiai į kalnus įsiterpusiame fiordo taške įsikūrusį, vieną nuostabiausių Juodkalnijos miestų – Kotorą*.  Tai piečiausias Europoje fiordas, įtrauktas į trisdešimties gražiausių pasaulio fiordų sąrašą. Mūsų laukia ekskursija po istorinį Kotoro senamiestį, kur beveik kiekvienas gatvių grindinio akmuo ar namo plyta mena stebuklingų istorijų, per šimtmečius virtusių legendomis.Virš miesto lyg pasaulio stebuklas iškilusi 4,5 km ilgio senovinė siena. Pakeliui į viešbutį vakare turėsime galimybę sustoti atsigaivinti Adrijos jūroje Budvos paplūdimyje. Nakvynė viešbutyje. Apartments Dalila, Ulcijn, Juodkalnijoje.

 

7 Diena (05.22). 7.00 val. Pusryčiai. Išvyka  laivu*  iki nuostabaus tik valtimi ar laivu pasiekiamo paplūdimio. Plaukdami link nuošalios įlankos, praplauksime pro saleles, kurių vietoje kadaise buvo ištisas miestas. Žaviojo laivo kapitono ir jo įgulos paruoštas piknikas su  kepta  žuvimi, vynu  ir  gaiviaisiais  gėrimais  jaukioje  įlankoje, virš kurios stūkso legendinė Janukovičiaus vila. Nakvynė viešbutyje. Apartments Dalila, Ulcijn, Juodkalnijoje.

 

8 Diena (05.23) 06.00 val. Pusryčiai. Išvykstame Bosnijos ir Hercegovinos link. Pakeliui sustosime papietauti ir, esant pageidavimui, apsipirkti vieninteliame prie Adrijos jūros esančiame Bosnijos ir Hercogovinos pakrantės miestelyje Neume. Vakarop aplankysime gražiausius Hercogovinoje Trebižato upėsKravice kroklius* tarp kurių, skirtingai nei Kroatijos Plitvicos nacionaliniame parke, galima ne tik laisvai vaikščioti, bet ir išsimaudyti. Tai unikalus Bosnijos peizažo elementas, vadinamas „mini Niagaros“ kriokliu, kur prieš akis atsiveria 25 įspūdingomis kaskadomis krentantys kriokliai. Vakare atvyksime į garsią piligriminių kelionių vietą – Medžugorje.  Tai vieta,  garsi Švč. Mergelės Marijos apsireiškimais, kurie nuo 1981 m. esą tebevyksta ir iki šiol. Nakvynė viešbutyje. Pension Dario Elez, Medžugorje, Bosnijoje ir Hercegovinoje.


9 Diena (05.24). 7.00 val. Pusryčiai. Aplankome šventąsias Medžugorje vietas ir vykstame į vieną gražiausių Bosnijos miestų, taip vadinamą „Bosnijos perlą“, – Mostarą, kuriame persipynę rytų ir vakarų kultūros. Miestas minimas nuo XV a. Galėsite pasigrožėti senomis mečetėmis, minaretais, senuoju akmeniniu tiltu. Norintys turės galimybę miesto panorama pasigrožėti nuo vieno iš minaretų bokšto*. Toliau mūsų laukia pažintis su Bosnijos ir Hercegovinos sostine  Sarajevu. Tai miestas, kurio rytietiška architektūra ir kultūra priverčia susimąstyti, kur atkeliavai, atsidūrei? Ekskursijos metu – Rotušė, Nacionalinė 
biblioteka, Baščaršija – pagrindinė prekyvietė, Miljackos upės tiltai, katedra, sinagoga. Lankome muziejų – gyvybės tunelį.  Nakvynė  viešbutyje Sarajeve Hotel Bosna – 1.

 

10 Diena (05.25). 7.00 val. Pusryčiai. Kelionė per Bosniją ir Hercegoviną, esant palankiam orui matysime Visoko kalnus, primenančius piramides.  Kelionė per Kroatiją, Vengriją, Slovakiją.  Nakvynė viešbutyje. Hotel Poľana, Zvolen, Slovakijoje.

                                                              

11 Diena (05.26). 7.00 val. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Apie vidurnaktį grįžtame namo.

 

Kelionės kaina:  595 Eur

Kelionės metu nuvažiuojama apie 5300 km.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu autobusu
10 nakvynių su pusryčiais

Programos sudarymas
Kelionės vadovo – gido paslaugos
Kelionės dokumentų sutvarkymas


Pastabos:
Mokamiems objektams rekomenduojame turėti  (KAINOS TIKSLINAMOS PRIEŠ IŠVYKIMĄ) apie 150 EUR

Draudimas už papildomą mokestį;
Kelionės metu vairuotojų darbo ir poilsio rėžimą apsprendžia Europos Sąjungos priimti reglamentai;
Organizatoriai pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą;

Lankomų vietų ir mokamų objektų bei gidų paslaugų kainos:
Vietiniai gidai –35 eur

Kurorto, turisto mokesčiai, įvažiavimai į miestų senamiesčius – 15 eur

Lankymosi nac. parke mokestis – 4 eur

Rozafos pilis (Škoder) – 2 eur

Išvyka: Ostrogas – Stary Bar 34 eur.

Išvyka: Cetinė – Kotoras – 15 eur.

Fisch Piknik – 35 eur

Kravice kriokliai – 5 eur

Sarajevo tunelis – 5 eur

 

Mokami objektai pasirinktinai:

Nacionaliniai pietūs Krujoje – 14 eur

Nacionalinė vakarienė Stary Bar – 13 eur

Etnografinis muziejus Krujoje – 3 eur  

Njegošo mauzoliejus – 3 eur

Mostaro minareto bokštas 6 eur

 

 

Kelionės vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda;

Į kainą neįskaičiuota viešojo transporto bilietai, kai autobusas dėl vairavimo ir poilsio rėžimo privalo stovėti.


Reikalingi dokumentai:

LIETUVOS RESPUBLIKOS PASAS ir ASMENS TAPATYBĖS KORTELĖ, galiojantys ne trumpiau kaip 6 mėnesius nuo kelionės pabaigos (asmens tapatybės kortelė gali ne visur tikti, bet su ja (kai tinka) greičiau tvarkomi pasienių dokumentai).

Parašyti atsiliepimą

Paslaptingieji Balkanai

Paslaptingieji Balkanai

Serbija – Makedonija – Kosovas – Albanija – Juodkalnija – Bosnija Hercogovina
2019 m. gegužės 16 – 26 d.