IZRAELIS

Nauja kelionė

897,00 €

2019 m . Kovo 19 – 26 d.

Smulkiau

1 diena (kovo 19 d., antradienis) 6.00 val. ryto būti oro uoste. Skrydis Kaunas 08.00 val.– Tel Avivas 11.55 val.

Apžvalginė ekskursija autobusu. Apžvalgos aikštelė iš kurios atsiveria nuostabi Jeruzalės panorama.

Pageidaujant pakeliui į viešbutį užsuksime į didžiausią rytų turgų Jeruzalėje (Mahane Yehuda) ir nusipirksime vaisių, saldumynų bei įsijausime į vietinių gyventojų šurmulį.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Betliejuje. Oro uostas – Betliejus ~ 80 km.

 

2 diena (kovo 20 d., trečiadienis) Pusryčiai

Ekskursija Betliejuje. Biblija skelbia, kad tai Jėzaus gimimo vieta. Populiariausia Betliejaus lankytina vieta buvo ir tebėra Kristaus gimimo bazilika. 4 a. imperatorienė Elena rado olą ir nusprendė, kad tai ta pati, kurioje gimė Jėzus Kristus. Virš olos ji ir pastatė bažnyčią. Kasmet šią vietą aplanko milijonai maldininkų. Galėsime ir mes prisiliesti prie prakartėlės, kurioje gimė Jėzus.

Išvykstame į Jeruzalę link Siono kalno, kuriame yra senovės Izraelio karaliaus Dovydo rezidencija bei kapavietėPaskutinės vakarienės menė. Po paskutinės vakarienės Jėzus kartu su savo mokiniais ėjo į Alyvų kalną, o šio kalno šlaite, Getsemanės sode, jis buvo negailestingai suimtas. Getsemanės sodą puošia nuostabūs šimtmečius skaičiuojantys europiniai alyvmedžiai. Čia pat ir Raudų siena, kuri ne veltui vadinama „Viešpaties paštu“. Čia ir mes paliksime savo raštelius su didžiausiais savo norais. Marijos kapo bažnyčia – tai bažnyčia po žeme, į kurią nusileidžiama laipteliais. Joje palaidoti Marijos tėvai bei vyras Juozapas. Kryžiaus kelias – Via Doloresa. Tai liūdesio kelias iki Jėzaus palaidojimo ir prisikėlimo vietos- Viešpaties kapo bažnyčios. Bažnyčia pastatyta toje vietoje, kurioje buvo nukryžiuotas, palaidotas ir vėliau prisikėlęs Jėzus Kristus. Pirmoji Šventojo kapo bažnyčia   buvo pastatyta 335 metais. Dabar Šventojo kapo bažnyčią dalijasi šešios krikščionių bažnyčios konfesijos.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

Betliejus – Jeruzalė ~ 10 km.

 

3 diena (kovo 21 d., ketvirtadienis) Pusryčiai.

Išvykstame į Izraelio Šiaurę - Galilėją. Ši Izraelio dalis nuo seno buvo garsi savo grūdų, sultingų vaisių ir alyvų derliumi. Čia prasidėjo visi didieji prekybos keliai išplitę po visą pasaulį. Esant galimybei užsuksite į biblinį Kanos kaimelį, kuriame įvyko pirmasis Kristaus stebuklas – vandens pavertimas vynu. Tai atsitiko per vestuvių puotą, kuriame dalyvavo Jėzus kartu su Marija. Armagedono slėnis – tai gėrio ir blogio kovos vieta. Šioje vietoje įvyko daugybė įvairiausių kautynių. Be to, manoma, kad iš čia kilo ir krikščioniškoji tradicija, kad Armagedonas – tai paskutinės kovos vieta prieš pasaulio pabaigą. Palaiminimo kalnas. Jordano upė - prasideda Hermono kalno papėdėje ir plukdo savo vandenis į Negyvąją jūrą. Jordane Jonas krikštijo Jėzų, todėl viso pasaulio krikščionys svajoja čia patekti, kad galėtų atlikti krikšto apeigą. Norintys galės pasikrikštyti.

Esant pageidavimui, paplaukiosime laiveliu, pailsėsime prieš kelionę atgal.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

 

4 diena (kovo 22 d., penktadienis) Pusryčiai.

Išvykstame į Keisariją – tai Romos ir Bizantijos laikų uostamiestis – tai kelionė į ankstyvuosius viduramžius ir Erodo laikus. Iš čia prasidėjo krikščionybės judėjimas į Europą, čia yra buvę apaštalai Petras ir Povilas, čia buvo aptikta „Gralio taurė“, iš kurios, kaip liudija legenda, gėrė Jėzus Kristus per Paskutinę Vakarienę. Keisarija – puiki poilsio vieta su kavinėmis ir restoranėliais, paplūdimiais ir parduotuvėlėmis.

Vykstame į Haifą – laikomą vienu gražiausių pasaulio miestų. Ji įkurta legendinio Karmelio kalno pašlaitėje, skendi žalumoje, ją gaivina švelnus Viduržemio jūros vėjelis. Grožėsimės puikia panorama, atsiveriančia nuo Karmelio kalno, kvapų apsupti, džiaugsimės nuostabaus grožio persiškuosius Bahajų sodus. Lankomės Azurėjos kibuce.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

 

 

5 diena (kovo 23 d., šeštadienis). Pusryčiai.

Vykstame į Aką - seną kryžiuočių miestą – uostą. Nors Akas klestėjimą pasiekė Kryžiaus karų laikais, tačiau turi ilgą istoriją ir minimas jau Egipto faraono Tutmozio III sąrašuose. Po kryžininkų pralaimėjimo prie Hatino, Ako uostas be kovos atiteko Saladinui. Tik 1191 m. jau Trečiojo kryžiaus karo metu Ričardas I Liūtaširdis miestą atsiėmė ir jis šimtą metų buvo sumažėjusios kryžininkų valstybės sostine, nes Jeruzalė liko musulmonų rankose. Miestą supa galingi mūrai, atlaikę ir Napoleono apgultį. Reikšmingas kryžininkų laikų paminklas -  *tvirtovė. Akos senamiestis – tai turkų palikimas.

Vykstame į biblinį Nazareto miestą, kuriame gyveno Kristus, pamatysite Apreiškimo Švenčiausiajai Mergelei Marijai bažnyčią.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

 

6 diena (kovo 24 d., sekmadienis) Pusryčiai.

Keliaujame dykumų link.Tarp saulės išdegintų Judėjos dykumos kalnų šlaitų yra ypatingas, visiškai nuo kitų uolų atsiskyręs iškyšulys. Statūs šlaitai šią vietą daro praktiškai nepaimama tvirtove. Ta tvirtovė tai Masada – Erodo Didžiojo vasaros *rezidencija ir zelotų pasipriešinimo romėnams vieta. Erodo laikais čia buvo pastatyti didžiuliai prabangūs rūmai su vandens rezervuarais, pirčių kompleksais, sandėliais ir terasomis. Čia Erodas praleisdavo savo poilsio valandas ir gėrėjosi nepaprastu Negyvosios jūros reginiu, Moabo kalnais ir Judėjos kalvomis. Praėjus beveik 75 metams po Erodo mirties, Masada tapo viena iš kraupiausių žydų istorijos arenų, kuomet žydų sikarijų bėgliai įvykdė masinę savižudybę, kadangi po metų trukusios romėnų kariuomenės apgulties pralaimėjimas atrodė neišvengiamas. Šiandien Masada yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra viena svarbiausių lankomų vietų Izraelyje.

Vykstame link Negyvosios jūros ir pakeliui aplankome Kumraną. Kumranas – tai svarbiausia žydų istorijoje ir raštijoje archeologinių radinių vieta. Kasinėjimai Kumrano nacionaliniame parke atidengė esenų sektos gyvenvietę, gyvavusią nuo 150 m.pr.Kr. iki 68 m.po Kr. Šie atsiskyrėliai gyveno dykumoje dirbdami žemę, ganydami bandas ir studijuodami Senąjį Testamentą. Čia rasti garsieji Kumrano rankraščiai.

Taip pat pravažiuojame Jerichoną – Judėjos kalnų papėdėje stovintis miestas. Tai seniausias atkastas miestas pasaulyje, jam maždaug 10 tūkst. metų. Be to, tai žemiausias pasaulio miestas, kuris pastatytas daugiau kaip 350 m žemiau jūros lygio, žemiau jūros lygio oazėje, kuri laikoma didžiausia visuose Artimuosiuose Rytuose.

Maudomės Negyvojoje jūroje.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

 

7 diena (kovo 25 d., pirmadienis) Pusryčiai.

Poilsis Netanijoje ** , prie Viduržemio jūros.

Vykstame į Jafą, kuri skaičiuoja jau 5000 savo egzistavimo metų. Pasivaikščiosime Jafos gatvelėmis, kuriose viešpatauja paslaptinga atmosfera, gausu restoranų, kavinių, parduotuvėlių. Pamatysime miesto įtvirtinimų liekanassenąsias bažnyčiasmečetesmiesto simbolį – senąjį laikrodžio bokštą Iš Jafos puikiai atsiskleidžia visa Tel Avivo panorama, kurio dalimi Jafa ir yra.

Nuo pietų poilsis Netanijoje (30 km nuo Tel Avivo0.  Netanija laikoma Izraelio Viduržemio jūros Rivjera.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

 

8 diena (kovo 26 d., antradienis) Ankstyvi pusryčiai.

7:30 išvykstame į oro uostą. Skrydis Tel Avivas 12.45 val. – Kaunas 16.40 val.

 

Kaina: 797eur

Į kaina įskaičiuota:

- Kelionės programa;

- 7 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais ir vakarienėmis;

- Kelionė patogiu autobusu;

- Rusiškai kalbančio vietinio gido paslaugos;

- Kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos;

- Lėktuvo bilietai Kaunas – Tel Aviv – Kaunas;

- 2 Rankinio bagažo vnt. (išmatavimai : 40 x 20 x 25 cm) ir (išmatavimai : 55 x 40 x 20cm, neturi viršyti 10 kg. )

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

- Papildomi mokami objektai apie 60 - 85 USD (kainą tikslinsime prieš kelionę) ;

- Ekskursijos ir poilsio diena Netanijoje apie 70 EUR (kainą tikslinsime prieš kelionę);

- Arbatpinigiai gidui ir vairuotojui 5 USD/per dieną; ( apie 35 USD per visą kelionę)

- Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.

- Registruojamas bagažas - už papildomą mokestį (iki 20 kg - nuo 25 EUR/asm. į vieną pusę).

- Ausinių nuoma 2 doleriai į dieną asmeniui, (7 nakvynes išviso 14$/asm.)

 

PASTABOS: Atsiskaitymas Izraelyje tik šekeliais, priima ir doleriais

Kelionių organizatorius "ŽELESA" UAB

Mob.tel. nr. +370 67258753; (8-687) 39249

Įvertinimas 
2019-02-26

Nuostabu

Teko apsilankyti Izraelyje, labai gražu. Siūlau šia kelionę, tikrai nepasigailėsite!

Parašykite savo atsiliepimą!

Parašyti atsiliepimą

IZRAELIS

IZRAELIS

2019 m . Kovo 19 – 26 d.